PLUTAJUĆE VJETROTURBINE: Prilagođavaju se promjenama smjera vjetra | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

PLUTAJUĆE VJETROTURBINE: Prilagođavaju se promjenama smjera vjetra

Autor Krunoslav Ćosić

Postoje velike prednosti koje za proizvodnju energije donosi dizajn američke tvrtke

 Plutajuće vjetroturbine T-Omega Wind (2).jpg Izvor: T-Omega Wind / Ferrari / Profimedia

Plutajući dizajn američke tvrtke T-Omega Wind zamjenjuje jedan toranj s četiri dijagonalna nosača na plutajućoj bazi. On je usidren kabelima za morsko dno omogućujući turbini da pluta uokolo kao odgovor na promjene smjera vjetra, pasivno se orijentirajući prema vjetru cijelo vrijeme.

T-Omega Wind razvija prvu takvu klasu offshore vjetroturbina koje imaju minimalnu masu, voze se na vrhu valova, proširuju mogućnost postavljanja u regije nedostupne trenutnom tehnologijom i povećavaju mobilnost za instalaciju / održavanje.

 Plutajuće vjetroturbine T-Omega Wind (1).jpg Izvor: T-Omega Wind / Ferrari / Profimedia

Uz manju masu koristit će manje materijala i neće zahtijevati specijaliziranu infrastrukturu za postavljanje i održavanje. Dizajn plitkog gaza omogućuje korištenje postojeće infrastrukture i postavljanje u vodama koje nisu održive za trenutna rješenja. To značajno smanjuje troškove u usporedbi s naslijeđenim tehnologijama.

Tvrtka koja razvija plutajuću vjetroturbinu dizajniranu kako bi se smanjili troškovi vjetroelektrana na moru lansirala je svoj prvi prototip u stvarnom svijetu. Zahvaljujući plutanju nema potrebe za velikim središnjim stupom koji pričvršćuje turbine na moru za dno oceana.

Ovaj stup drži turbine u uspravnom položaju samo ako ispod vode ima četiri tone na svaku tonu iznad. Rješenje T-Omega Wind lako je bez problema podnosilo valove od 12 metara tijekom testiranja spremnika. Sustav je bio uspješno podvrgnut daleko većim nepravilnim valovima u uvjetima ekstremne oluje.

 Plutajuće vjetroturbine T-Omega Wind (4).jpg Izvor: T-Omega Wind / Ferrari / Profimedia

 Plutajuće vjetroturbine T-Omega Wind (3).jpg Izvor: T-Omega Wind / Ferrari / Profimedia

Kao što je poznato tradicionalna energija vjetra mora se povećati kako bi postala učinkovita i troškovno konkurentna, što znači logistička pitanja oko proizvodnje, instalacije i održavanja.

Prednosti su veliko smanjenje troškova zahvaljujući smanjenju materijala, pojednostavljenoj proizvodnji i postavljanju bez potrebe za specijaliziranim objektima. Vjetroturbinu je također lako otkačiti i odvući natrag na pristanište radi održavanja.

T-Omega Wind Overview
Izvor: Youtube

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI