Emotikon je jednako valjan kao i potpis na ugovoru! | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

Emotikon je jednako valjan kao i potpis na ugovoru!

Autor Smartlife

Nevjerojatna sudska presuda dolazi od suca iz Saskatchewana

 Sudac čekić.jpg Izvor: Pexels / Towfiqu barbhuiya

Pazite kakve emojije šaljete i kome, upravo se dogodio presedan u modernoj komunikaciji. Teško je vjerovati da emojiji, simboli koje koristimo u svakodnevnoj komunikaciji mogu biti pravno obvezujući, no kanadski sud smatra da mogu. Zapravo, u nevjerojatnoj presudi suca iz Saskatchewana emoji je jednako valjan kao i potpis na ugovoru.

Spor je bio između kupca žitarica i farmera koji mu je pristao prodati 86 tona lana po 13 dolara po bušelu. Kupac je proslijedio ugovor farmeru i zamolio ga da potvrdi dogovor, na što je farmer odgovorio emotikonom "palac gore".

Međutim, kada je poljoprivrednik odustao od posla zbog skoka cijene lana kupac ga je tužio tvrdeći na sudu da je emotikon potvrda dogovora. U nevjerojatnoj odluci sudac se složio i naredio farmeru da kupcu isplati gotovo 62.000 dolara odštete.

 Sudac čekić (2).jpg Izvor: Pexels / EKATERINA BOLOVTSOVA

Dotični farmer Chris Achter rekao je na sudu da palac gore ne predstavlja njegov pristanak već da ga je poslao samo kako bi potvrdio da je primio ugovor, koji je planirao pogledati kasnije. Na njegovu žalost sudac se vodio definicijom ovog emojija koja glasi da je to slika koja "izražava odobravanje, pristanak ili ohrabrenje u digitalnoj komunikaciji, posebice u zapadnim kulturama" te je presudio u korist kupca.

"Ovaj sud smatra da su emoji netradicionalni način potpisivanja dokumenta, ali pod ovim okolnostima odlučuje da je to valjan način davanja pristanka", napisao je sudac Timothy Keen u presudi. Obrana je tvrdila da bi takva presuda predstavljala presedan koji bi potaknuo niz sličnih slučajeva u kojima bi se emojiji tumačili na različite načine. Sud se nije složio s ovim argumentom.

 Wiko.jpg Izvor: Wiko

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI