GOOGLE EARTH OTKRIVA: Zanima vas kako je nešto izgledalo prije 40 godina? | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

GOOGLE EARTH OTKRIVA: Zanima vas kako je nešto izgledalo prije 40 godina?

Autor Davor Dakić

Pogledajte kako se naš planet mijenjao, uz nove slike u Google Earth Timelapseu

 Timelapse Google Earth.jpg Izvor: Google

Pogledajte kako se vrijeme u svijetu odvijalo između 1984. i 2022. Timelapse u Google Earthu, koji vam omogućuje vizualizaciju kako se Zemlja mijenjala tijekom vremena, sada je ažuriran novim slikama iz 2021. i 2022.

Pogledajte kako se vrijeme odvijalo kroz gotovo četiri desetljeća planetarnih promjena, od 1984. do 2022. Sve je to moguće zahvaljujući 4D interaktivnoj karti, napravljenoj od milijuna satelitskih fotografija.

Timelapse u Google Earthu je globalni, ubrzani videozapis planeta koji se može zumirati, pružajući dokaze o Zemljinim dinamičkim promjenama - od sustava navodnjavanja koji se pojavljuju u pustinjama Egipta i vijugavih rijeka koje se mijenjaju tijekom vremena u amazonskoj prašumi u Pucallpi u Peruu do vulkanskih erupcija, sječa i požara koji mijenjaju krajolik kalifornijske Nacionalne šume Lassen.

 Aralsko jezero, Kazakhstan - Uzbekistan.jpg
Aralsko jezero, Kazakhstan - Uzbekistan
Izvor: Google

 Andasol Solar Power Station, Španjolska.jpg
Andasol Solar Power Station, Španjolska
Izvor: Google

Slike također bilježe načine na koje su se gradovi prilagodili borbi protiv klimatskih promjena - poput vjetroelektrana na moru u Middelgrundenu u Danskoj i velike solarne instalacije u Granadi u Španjolskoj.

Također možete pogledati zbirku od 800 Timelapse videozapisa za više od 300 lokacija na adresi g.co/TimelapseVideos. Od istraživača do učitelja, svatko može koristiti ove videozapise za bolje razumijevanje našeg planeta koji se stalno mijenja.

 Mato Grosso, Brazil.jpg Izvor: Google

Ljudi koriste te slike kako bi prenijeli učinke tih promjena poput dokumentarca The Territory iz 2022. koji koristi Timelapse kako bi prikazao razaranja krčenja šuma diljem Amazone i njegov učinak na lokalne zajednice.

Timelapse u Google Earthu moguć je zbog predanosti otvorenim i dostupnim podacima putem programa Landsat NASA-e i Geološkog zavoda Sjedinjenih Država (to je prvi i najdugovječniji civilni program za promatranje Zemlje) i programa Europske unije Copernicus sa svojim satelitima Sentinel.

Pogledajte ažuriranu vizualizaciju u Google Earthu na g.co/timelapse i na YouTubeu putem g.co/timelapsevideos.

 Brisbane Google Earth.jpg Izvor: Google

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI