DownDetector pokazuje da je popularna aplikacija s radom prestala raditi oko 9 sati ujutro
Downdetector je online platforma koja korisnicima pruža informacije u stvarnom vremenu o statusu različitih web stranica i usluga. Na stranici piše kako korisnička izvješća ukazuju na probleme na Whatsappu.
WhatsApp Messenger je multiplatformska mobilna aplikacija za slanje poruka za pametne telefone kao što su iPhone, Android telefoni, Windows Mobile ili Blackberry. Whatsapp korisnicima omogućuje slanje i primanje poruka, fotografija i drugih informacija te se smatra alternativom tekstualnim porukama ili SMS-u.
I sami smo isprobali slanje poruke. Tekst se pošalje, ali nema klasične jedne ili dvije kvačice na poslanoj poruci koje pokazuju da je poruka isporučena odnosno pročitana, ako to primatelj dopušta. Cijelo vrijeme se prikazuje ikona sata.
Izvor: Krunoslav ĆosićProbali smo obaviti telefonski poziv, ali se s druge strane ne čuje ništa - nikakav zvuk zvonjenja, zauzeća niti nekakav treći zvuk koji bi upozorio na nedostupnost usluge. Samo tišina! Nakon pola minute na ekranu se pojavljuje poruka da se poziv ne može uspostaviti i da provjerimo internetsku konekciju.
Izvor: Krunoslav ĆosićGrafikon prikazuje pregled izvješća o problemima prijavljenima u posljednja 24 sata u usporedbi s tipičnim opsegom izvješća po dobu dana. Uobičajeno je da se neki problemi javljaju tijekom dana. Downdetector samo prijavljuje incident kada je broj prijava problema znatno veći od tipične količine za to doba dana.
Izvor: DowndetectorPrikazuje se na Downdetectoru i podatak na što se korisnici najviše žale - 73 posto ih javlja da ne mogu poslati poruku, 23 posto nema ima problema s aplikacijom dok 4 posto korisnika ima probleme s pristipom preko web stranice.
U komentarima se vidi kako WhatsApp ne radi u mnogim dijelovima svijeta - u Londonu, Kazakhstanu, Češkoj, Tunisu, Rumunjskoj, Izraelu...
Alternative WhatsAppu
Zasigurno je to Viber, jedna od popularnijih aplikacija na našim prostorima. Aplikacija je preuzeta više od milijardu puta, a koristi ju 6 posto na računalu, uz 94 posto onih na pametnim telefonima.
Od milijardu korisnika njih 34 posto je u dobi od 25 do 34 godine, što je najčešća korisnička skupina, slijede osobe od 35 do 50 godina (29 posto), a najmanje Viber koristi mlađa generacija (15 posto od 18 do 24 godine te 8 posto u dobi od 13 do 17 godina, pokazuju Viberovi podaci za 2021. godinu.
Izvor: ShutterstockSljedeća alternativa je Telegram, aplikacija koja omogućuje veći broj korisnika u raznim grupama te se vrlo često koristi i kao društvena mreža, s obzirom na teme kojima se bavi. Svaki mjesec telegram dobiva neke nove funkcionalnosti te je po tome jedna od najažurnijih aplikacija.
Izvor: telegramSignal mnogi koriste radi isticanja sigurnosti u radu ove aplikacije koja pazi na korisniče podatke i praćenje samih korisnika.
Facebookov Messenger također je dobar način za komunikaciju dok mnogi mladi za razmjenu poruka koriste Instagram. Sve najbrojane aplikacije omogućuju i pozive (audio i video) tako da ne morate uvijek poznavati nečiji broj telefona kako biste ga nazvali.