ZAKON O ČIPOVIMA: EU konačno odlučila uložiti veliki novac | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

ZAKON O ČIPOVIMA: EU konačno odlučila uložiti veliki novac

Autor Ivan Vukić

Zemlje potpisuju za pristanak za početak velike proizvodnje čipova

 Pluvodic cipovi cip chipset (3).jpg Izvor: Pixabay

Zakon o čipovima Europske unije (EU) dobio je konačno odobrenje predstavnika država članica. Regulativa bi trebala osloboditi 43 milijarde eura financiranja i ojačati poziciju regije na globalnom tržištu poluvodiča.

U priopćenju je Europsko vijeće otkrilo da je dalo konačno odobrenje, što je bila posljednja faza u dugotrajnom procesu donošenja odluka, piše Mobile World Live. Konačni dokument sada će se potpisati u Europskom parlamentu, koji je već dao odobrenje prije nego što ubrzo nakon toga stupi na snagu.

 ARM čip chipset cip cipovi čipovi (1).jpg Izvor: ARM

Od 43 milijarde eura za koje se očekuje da će biti oslobođeni zakonodavstvom i povezanim programom, 3,3 milijarde eura trebalo bi doći izravno iz proračuna EU-a. Akt je izvorno osmislila Europska komisija u veljači 2022. kao pokušaj poticanja industrije poluvodiča unutar EU-a stvaranjem uvjeta za lokalnu industrijsku bazu.

To uključuje privlačenje ulaganja, promicanje istraživanja i ono što je Europsko vijeće opisalo kao pripremu kontinenta za "svaku buduću krizu s čipovima". Time se želi izbjeći velika ovisnost o čipovima koji dolaze s drugih kontinenata, a Europa je to jako dobro osjetila kroz nedostatak čipova, čime su pogođene mnoge industrije poput automobilske, zbog čega je bilo i zatvaranja pogona na nekoliko mjeseci.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI