Kroz mobilne aplikacije do svih informacija o paraolimpijskim igrama u Tokiju | Smartlife HR

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

Kroz mobilne aplikacije do svih informacija o paraolimpijskim igrama u Tokiju

Autor Ivan Vukić

Jedne igre su završile, a od 24. kolovoza pa do 5. rujna u Tokiju se održavaju paraolimpijske igre

Izvor: Tiziana FABI / AFP / Profimedia

Na Olimpijadi Tokyo 2020 najviše je zlatnih odličja osvojio SAD – njih 39, a slijedi Kina s 38 zlatnih medalja (ukupno 88 medalja). Natjecatelji SAD-a osvojili su najviše medalja na natjecanju u Tokiju, ukupno 113, od čega 41 srebrnu i 33 brončane. Slijede Japan s 58 medalja i Velika Britanija sa 65.

OLY;festive event;world games;Olympic Games;culture;sport event;arts;culture and entertainment;sport;2020;2021;TOKYO;CLOSING;category_code_ace;category_code_spo Izvor: Daniel LEAL-OLIVAS / AFP / Profimedia

Kina je samo jednom postala najuspješnija nacija na ljetnim olimpijskim igrama. Kod kuće u Pekingu 2008. godine kineski sportaši dominirali su u osvajanju zlatnih medalja, ali čak i tada su SAD ukupno osvojile više medalja – 112, u odnosu na kineskih 100.

Kina je ove godine osvojila najviše zlatnih medalja u dizanju utega (7), zatim ronjenju (5), streljaštvu (4) i stolnom tenisu (4). Jake strane Sjedinjenih Država i dalje su plivanje i atletika s osvojenih jedanaest i sedam zlatnih medalja.

Domaćin Japan je treći po broju zlatnih medalja, ali peti iza Rusije i Velike Britanije po ukupnim medaljama. Nakon tri zlatne medalje za skateboarding, zemlja je osvojila i finale u bejzbolu i softballu te je kući donijela devet zlatnih medalja u judu, pet u hrvanju i jednu u karateu.

sedpicport;Olympics;athletics;tokyo;Japan;summer Olympics Izvor: BOB STRONG / UPI / Profimedia

Na listi su ove godine hrvatski natjecatelji završili na 26. mjestu s 8 medalja: 3 zlatne, 3 srebrne i 2 brončane. Srpski su natjecatelji osvojili ukupno 9 medalja te zauzeli 28. mjesto (3 zlata, 1 srebro i 5 brončanih), Slovenci su s 5 medalja zauzeli 31. mjesto (3 zlatne te po jednu srebrnu i brončanu medalju).

Okrenemo li stvari i pogledamo iz drugog kuta, uzimajući broj stanovnika zemalja koje su osvojile medalje, maleni San Marino zauzima prvo mjesto s ukupno tri medalje, jednim srebrom i s dvije bronce. U zemlji s 34.000 stanovnika to znači jednu osvojenu medalju na svakih 11.313 ljudi.

Slijede Bermuda, Grenada, Bahami, a Slovenija je na sedmom mjestu te svaka od njihovih pet medalja dolazi na 420.000 ljudi. Za usporedbu, SAD kući donosi samo jednu medalju na otprilike 3 milijuna ljudi dok na primjeru Kine taj broj ispada približno 16 milijuna ljudi na jednu medalju.

Izvor: Samsung

Od 24. kolovoza pa do 5. rujna 2021. u Tokiju se održavaju paraolimpijske igre. Kao što su svi natjecatelji na olimpijskim igrama u Tokiju, koje su završile 8. kolovoza, dobili pametni telefon Samsung Galaxy S21 5G Tokyo 2020 Athlete Phone, i natjecatelji na Ljetnim paraolimpijskim igrama na poklon će od Samsunga, kao partnera Olimpijade, dobiti novi pametni telefon.

Detaljnije informacije o olimpijskim igrama možete pronaći nakon preuzimanja mobilne aplikacije Olympian Database na svoj pametni telefon. Imat ćete informacije o rezultatima i osvajačima medalja na Olimpijskim igrama.

Izvor: Google

Mobilna aplikacija sadrži interaktivne poretke za medalje, povijesne preglede i činjenice o Olimpijskim igrama iz različitih perspektiva. Za svaki sport, naciju ili određene ljetne ili zimske olimpijske igre imat ćete pristup svim rezultatima i poretku medalja olimpijaca, zemalja i kontinenata.

Aplikacija nudi informacije i o budućim Olimpijskim igrama koje se 2024. godine održavaju u Parizu, cijeli popis sportova i događaja te popriličan broj podataka koji će vam dobro doći u različitim situacijama.

To je inače neslužbena mobilna aplikacija, a službena aplikacija je Olympics u kojoj možete pratiti sva natjecanja na paraolimpijskim igrama – dobivat ćete najnovija ažuriranja i vijesti, raspored natjecanja, sportove koji će biti održani na igrama u Tokiju. Pridružite se putovanju olimpijske baklje dok plamen putuje po kultnim lokacijama u Japanu i pratite ga putem streaminga uživo.

Aplikacija Olympics omogućuje odabir omiljenih sportova i momčadi te primanje prilagođenih podsjetnika i obavijesti kako biste bili u tijeku. Usput provjerite svoje znanje kroz igru Tokyo 2020 FanZone.

Doživite AR (proširenu stvarnost) na potpuno novoj razini uz World Lens, interaktivno putovanje kroz 8 različitih svjetskih kultura. Sadržaj aplikacije dostupan je na engleskom, japanskom, kineskom, francuskom, hindskom, korejskom i španjolskom jeziku.