6 UNIVERZALNIH SAVJETA Telefon će raditi bolje i duže ćete ga koristiti | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

6 UNIVERZALNIH SAVJETA Telefon će raditi bolje i duže ćete ga koristiti

Autor Smartlife

Prestanite ovo raditi svojim pametnim telefonima

 Djevojka nosi pametni telefon i knjige.jpg Izvor: Photo by Vlada Karpovich from Pexels

Prema istraživanju na koje se poziva BrightSide, prosječan smartfon traje između dvije godine pa do čak jednog desetljeća. Mobilnom se telefonu radni vijek može produžiti samo ako se na pravi način vodi računa o njemu, što mnogi korisnici svjesno ili nesvjesno ne čine.

Što je manje telefon izložen lošim utjecajima to će duže i trajati. Potrebno je rukovati pravilno, truditi se da ne ispada iz ruke ili ne pada s visine, puniti pametno bateriju te voditi računa o samom softveru - redovno instalirati ažuriranja aplikacija i sustava.

Poučeni dugogodišnjim iskustvom pripremili smo za vas nekoliko najbitnijih savjeta.

 Samsung galaxy z fold3 5g.jpeg Izvor: Samsung

Zimi telefon koristite što manje na hladnom zraku

Ako je vani minus i jako je hladno što manje koristite telefon. Iako su smartfoni projektirani i testirani i za takve uvjete, baterija će trajati kraće, a hladnoća može ima utjecaja i na ekran.

Telefon ne morate držati u posebnoj futroli, dovoljno je ostaviti ga u džepu jakne ili hlača, ali ga na hladnoći koristite što kraće kako ne biste utjecali na performanse (ovome nas je naučio i nedavni put u Finsku, jer je na -13 stupnjeva Celzijusa novi telefon jasno pokazivao da ne voli zimu).

 Motorola-Defy-6.jpeg Izvor: Motorola

Izbjegavajte metalne predmete

Telefon čistite redovno, ali ne izlažite ga ekstremnim uvjetima tijekom čišćenja. Ne koristite agresivne tekućine za čišćenje i nikad ne stavljajte sredstva direktno na telefon nego najprije na krpicu.

Ako čistite konektore telefona nikad to ne činite pomoću igle ili bilo kojeg tankog metalnog predmeta, poput iglice za vađenje SIM kartice, jer takvim "alatima" možete oštetiti konektore i druge dijelove unutrašnjosti telefona.

Za čišćenje koristite čačkalicu koju ćete povlačiti nježno, više puta u istom smjeru. Korisno je i puhanjem zraka, što će pomoći u čišćenju i izbacivanju prašine.

Ne izlažite ekran telefona direktnoj svjetlosti

Sunce je naš prijatelj, ali ne i prijatelj naših telefona. Ne izlažite ga direktnom suncu, posebno ne kad je jako toplo, a ekran uvijek sklonite od direktne svjetlosti jer može utjecati na performanse.

 vb1584470_S52_Lifestyle_1.jpg Izvor: Cat

Nemojte prazniti bateriju do kraja

Baterija se oštećuje ako se prazni u potpunosti tj. kad se telefon isključi zbog ispražnjene baterije. Na 2 do 10 postotaka spojite telefon na punjač i punite ga do određenog postotka kako biste očuvali zdravlje baterije.

Koji postotak je OK ovisi od proizvođača do proizvođača, ali to je uglavnom između 80 i 90%. Pravilno punjenje baterije pomoći će vam da telefon duže radi s originalnom baterijom, a time ćete ga i duže zaštititi od otvaranja.

Nikad ne nosite telefon u toalet

Uz nekorištenje telefona u kupaonici zaboravite i na punjenje telefona jer se zbog povećane vlažnosti telefon može oštetiti.

Vodite računa o IP oznaci svog uređaja

Izbjegavajte potapanje telefon u vodu čak i kada je on vodootporan jer nikad niste načisto s onim što piše sitnim slovima niti s odlukom kompanije - možda vam i ne priznaju jamstvo, bez obzira što je telefon vodootporan.

 CAT-telefon-1.jpeg Izvor: Cat

Ako vaš telefon ima IP oznaku bitno je znati što ona znači i koliku sigurnost vam pruža kad su voda, prašina i prljavština u pitanju. Ipak, nije isto kad je telefon otporan na vodu ili samo na kišu i slučajno prskanje…

Pravilo koje uvijek vrijedi

Pripazite što instalirate na telefon, čitajte komentare prije instalacije i vodite računa o mjestu s kojeg preuzimate mobilne aplikacije na svoj pametni telefon.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI