5 SAVJETA Kako se najbrže može pretraživati Google | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

5 SAVJETA Kako se najbrže može pretraživati Google

Autor Ivan Vukić

Uz nekoliko Googleovih savjeta i trikova lakše ćete pronaći informacije na popularnoj tražilici

 Google Chrome.jpg Izvor: Shutterstock

1. savjet: počnite s osnovnim pojmovima

Bez obzira što tražite počnite s nekim jednostavnim pretraživanjem kao što je „gdje je najbliža zračna luka?“. Prema potrebi uvijek možete dodati nekoliko opisnih riječi. Ako tražite mjesto ili proizvod na određenoj lokaciji, dodajte lokaciju. Na primjer, pekarnica zadar. Sve što pišete možete pisati malim slovima, ne morate paziti na taj detalj, kao niti na raspored riječi u upitu.

2. savjet: pretražujte glasom

Dojadilo vam je upisivanje upita? Kako biste nas svojem Android pametnom telefonu pretraživali glasovno recite "Ok Google" ili odaberite ikonu mikrofona. Saznajte više o tome kako pretraživati glasovno.

Glasom možete pokrenuti radnje poput pretraživanja, dobivanja uputa do odredišta i izrade podsjetnika. Na primjer, izgovorite "Hey Google, do I need an umbrella tomorrow" (Hey Google, hoće li mi sutra trebati kišobran?). Na nekim uređajima treba izgovoriti "Ok Google".

Za uključivanje glasovnog pretraživanja na Android telefonu ili tabletu otvorite aplikaciju Google pretraživanje. U gornjem desnom kutu dodirnite svoju profilnu sliku ili inicijal, a zatim Postavke te zatim Glasovne postavke. U odjeljku Hey Google dodirnite Voice Match. Uključite Hey Google.

3. savjet: pažljivo birajte riječi

Kad odlučujete o riječima koje ćete upisati u okvir za pretraživanje pokušajte odabrati one koje se vjerojatno pojavljuju na traženoj web-lokaciji. Na primjer, umjesto da upišete „boli me glava“, napišite „glavobolja jer je to riječ koja bi se upotrijebila na medicinskoj web-lokaciji.

4. savjet: ne zamarajte se sitnicama

Googleov alat za provjeru pravopisa automatski upotrebljava najuobičajeniji oblik određene riječi, neovisno o tome jeste li je ispravno napisali. Pretraživanje za „new york times“ isto je kao i pretraživanje za „New York Times“.

5. savjet: pronađite brze odgovore

Za mnoga će pretraživanja Google odraditi posao za vas i pokazati odgovor na vaše pitanje u rezultatima pretraživanja. Neke značajke, primjerice, informacije o sportskim timovima, nisu dostupne u svim regijama.

• Vrijeme: potražite vrijeme da biste vidjeli vremensku prognozu na svojoj lokaciji ili dodajte ime grada (vrijeme zadar) kako biste saznali vremensku prognozu za određeno mjesto.
• Rječnik: stavite „definicija“ ispred bilo koje riječi kako biste dobili njezinu definiciju.
• Izračuni: unesite matematičku jednadžbu, primjerice, 3*9123, ili dobijte rješenje složenih jednadžbi.
• Pretvorbe jedinica: unesite bilo koju jedinicu za pretvaranje, primjerice, „3 dolara u eure“.
• Sport: potražite ime tima kako biste vidjeli raspored, rezultate utakmica i još mnogo toga.
• Brze činjenice: potražite ime neke slavne osobe, naziv lokacije, filma ili pjesme kako biste pronašli povezane informacije.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI