Ide li vam na živce zaključavanje smartphonea kojeg morate dnevno više od 100 puta otključati? Rješenje je jednostavno i učinkovito
Ako nema rješenja, onda nema niti problema. Upravo se na pametnom telefonu vrlo često može potvrditi prethodna tvrdnja. Mnogi su iz različitih razloga prisiljeni zaključavati svoj pametni telefon. Jedni koriste obični brojčani PIN, drugi stavljaju otiska svojeg prsta kako bi otključali ekran, treći koriste jedno od najboljih rješenja za zaštitu – komplicirane lozinke...
Da, sve je to komplicirano, pa čak i ako na ekranu spajate one točkice (Pattern). Ako koristite prednju kameru za prepoznavanje vašeg lica, uz masku to nikako ne funkcionira. Želite li zaštititi svoje podatke, bilo od znatiželjnog mlađeg brata, od roditelja, od kolega na poslu, od lopova ako vam ukrade mobitel ili ga izgubite, morate koristiti neku od zaštita.
To u praksi znači da ćete dnevno ekran otključati i stotinjak puta, ukoliko reagirate na svaku notifikaciju s društvenih mreža, na svaku pristiglu poruku u dugačkoj komunikaciji, pri provjeri vremenske prognoze, e-maila, pretplate na novosti na omiljenom web portalu…
Izvor: ProfimediaNaporno je to, slažemo se. Isključite li zaštitu, osjećate se loše, nesigurno i nezaštićeno. Ubrzo ju ponovo uključujete i pristajete na vlastiti teror. Ali, postoji jednostavno rješenje, a vlasnicima Android telefona je ispred nosa, već dugi niz godina.
U postavkama telefona, u dijelu Lock Screen (Zaslon zaključavanja), potražite Smart Lock opciju i ona će vam biti spas. Naime, ako na poslu i izvan kuće morate imate zaštitu ekrana, možda kod kuće to ne morate imati. Ili, ako sami sjedite u uredu, također možete koristiti ovu opciju.
Nadalje, ukoliko uz sebe nosite pametni sat, i tada možete koristiti Smart Lock. Vozite li se u automobilu s Bluetoothom, i to je područje u kojem će vam pomoći Smart Lock. Ukoliko kod kuće ne želite otključavati ekran šifrom, lozinkom ili nečim trećim najprije svoju lokaciju u ovom dijelu postavki definirajte pouzdano mjesto.
Čim se približite kući i uđete u kuću, zaštita ekrana se automatski isključuje jer se pomoću vaše lokacije sve obavlja u pozadini. Čim izađete iz kuće, zaštita se ponovo automatski aktivira. Isto vrijedi i u drugim situacijama – u vozilu će telefon, čim se spoji na Bluetooth, deaktivirati zaštitu ekrana. Vrlo jednostavno rješenje koje vam može olakšati život, uštedjeti vrijeme i odnijeti onaj namršteni izraz lica pri svakom upisivanju šifre ili gledanju u prednju kameru.
Izvor: Profimedia