Ne zovu se pametni telefoni bez razloga tako – omogućuju više različitih funkcionalnosti istovremeno, a to znači i nekakvo predznanje ili stalno učenje
Zamislite sljedeći scenarij: vašoj ste baki (koja živi u domu za starije osobe) kupili pametni telefon, na telefon instalirali WhatsApp, Viber ili neku drugu aplikaciju za instant dopisivanje i video pozive te joj pokazali kako se sve to koristi.
U međuvremenu, baka je savladala sve te aplikacije, ali kod prijateljice je vidjela Coolinariku i Facebook, a djeda više ne služe noge kao prije te mu je teško prošetati se do kioska po križaljke. U međuvremenu, djed je zavolio Sudoku i mozak mu se odlično trenira, ali nema tko otići na kiosk po nove novine.
Baka ima pametni telefon, ali ne zna instalirati niti aplikaciju s receptima za kuhanje, niti otvoriti Facebook niti spasiti djeda od dosade. A vi ne smijete doći u dom, zbog epidemioloških mjera.
Rješenje postoji: daljinsko instaliranje aplikacija!
Prethodno morate znati Gmail korisničko ime i lozinku s bakinog pametnog telefona. Zatim se putem web pretraživača u Googleovu trgovinu aplikacijama Play logirate s bakinim podacima te samo pritisnete Instaliraj. I to je to. Na bakinom se telefonu istog časa pokreće instalacija, aplikacija se nekoliko trenutaka kasnije pojavljuje u izborniku ili početnom ekranu telefona. I ona samo treba pritisnuti na ikonu.
Izvor: Google Izvor: GoogleOdjednom joj se otvara novi svijet jer Coolinarika nudi stotine i stotine cool recepata s kojima će iznenaditi i djeda, ali i susjede koje može pozvati u goste. Naravno, dok kuhačom miješa ručak u loncu, djed može pokrenuti svoj Sudoku. Ali, može malo pomoći i baki dok kuha; kuhača je ipak u njezinoj ruci :)
Izvor: Profimedia