ČAK I KADA NE KORISTITE TELEFON: 13 aplikacija koje vam 'jedu' bateriju | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

ČAK I KADA NE KORISTITE TELEFON: 13 aplikacija koje vam 'jedu' bateriju

Autor Smartlife

Ukoliko prepoznate neku od aplikacija iz našeg teksta odmah je obrišite sa svog telefona

 Google Play Store.jpg Izvor: Shutterstock

Iako često razmišljamo o najgorim scenarijima kada je u pitanju zlonamjerni softver - ukradeni identiteti, ispražnjeni bankovni računi ili curenje privatnih informacija - ambicije tvoraca ovog vida softvera nisu uvijek toliko podle.

Ponekad, sve što zlonamjerna aplikacija želi napraviti je svom vlasniku zaraditi neki euro. Naravno, one su i dalje zlonamjerne jer vas na neki način oštećuju, a sada je u Google Play trgovini otkrivena nova lista aplikacija s trojancima koje svojim korisnicima "jedu" bateriju.

Tim za istraživanje mobilnih uređaja kompanije McAfee je nedavno identificirao 13 Android aplikacija u Google Play trgovini u kojima se nalaze clicker trojanci. Korisnici Android uređaja preuzeli su zaražene aplikacije više od 20 milijuna puta prije nego što ih je Google uklonio iz trgovine. Nažalost, samo zato što ih drugi korisnici više ne mogu preuzeti to ne znači da su uklonjene i s uređaja na kojima su već instalirane.

 google play store (1).jpg Izvor: Shutterstock

McAfee istraživači objašnjavaju da se zlonamjerni kod krije u brojnim popularnim uslužnim aplikacijama kao što su baterijske lampe, čistači softvera telefona i čitači QR kodova. Kada ih korisnik instalira, malware počinje pretraživati internet u pozadini, bez znanja vlasnika, ne bi li generirao lažne preglede i klikove.

Korisnici ovih aplikacija ne samo što pomažu njihovim tvorcima da se obogate već im one značajno utječu na uređaje - dok telefon pretražuje stranice u pozadini, autonomija baterije opada kao da sami korisnici to čine.

 google play store (2).jpg Izvor: Shutterstock

Ukoliko se trajanje baterije naglo pogoršalo, moguće je da ste i sami instalirali neku od ovih aplikacija. Nepotrebno je reći da biste trebali obrisati sve koje prepoznate na popisu ispod i tako izbjegnete da vaš uređaj koriste kao farmu za klikove:

1. High-Speed Camera (com.hantor.CozyCamera)
2. Smart Task Manager (com.james.SmartTaskManager)
3. Flashlight+ (kr.caramel.flash_plus)
4. K-Dictionary (com.joysoft.wordBook)
5. BusanBus (com.kmshack.BusanBus)
6. Flashlight+ (com.candlencom.candleprotest)
7. Quick Note (com.movinapp.quicknote)
8. Currency Converter (com.smartwho.SmartCurrencyConverter)
9. Joycode (com.joysoft.barcode)
10. EzDica (com.joysoft.ezdica)
11. Instagram Profile Downloader (com.schedulezero.instapp)
12. Ez Notes (com.meek.tingboard)
13. Flashlight+ (com.dev.imagevault)

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI