OKRUŽENI SMO S BRZIM PUNJAČIMA: Prosječna snaga im je 34 W | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

OKRUŽENI SMO S BRZIM PUNJAČIMA: Prosječna snaga im je 34 W

Autor Krunoslav Ćosić

Punjači snage veće od 10 W smatraju se brzim, iako se danas ta snaga čini vrlo slabom, s obzirom na kapacitete baterija u pametnim telefonima

 Djevojka pametni telefon punjenje punjac.jpg Izvor: Shutterstock

Brzo punjenje pokreće 80% prodanih pametnih telefona u prvom kvartalu 2023., pokazuju podaci koje je objavio Counterpoint. U prvom kvartalu 2022. godine udio im je bio 74 posto, a u 2018. godini samo 29 posto.

U prvom tromjesečju 2023. prosječna snaga pametnih telefona s brzim punjenjem globalno je dosegla 34 W, u usporedbi s 30 W u prvom tromjesečju 2022. Kineske marke pametnih telefona predvode ovaj trend uvođenjem punjenja većom snagom u različitim cjenovnim razredima.

Ovo su razlozi zašto su korisnicima potrebni brzi punjači i pametni telefoni koji podržavaju velike snage punjenja. Naime, ako na svoj pametni telefon, koji podržava snagu punjenja od 25 W, spojite punjač snage 100 ili 120 W trajanje punjenja će biti dva do tri puta sporije nego s originalnim punjačem. Elektronika telefona štiti uređaj.

S obzirom da gotovo polovica svih korisnika pametnih telefona provodi najmanje pet sati dnevno na svojim uređajima oni trebaju napunjene uređaje kako bi ostali povezani s prijateljima i obitelji, pregledavali internet, streamali sadržaj i igrali igrice.

 Prosječna snaga punjenja pametnih telefona.jpg Izvor: Counterpoint

Osim toga, napredak u tehnologiji pametnih telefona, kao što je široko prihvaćanje 5G povezivosti i poboljšanja u kamerama, zaslonima i procesorima povećao je zahtjeve za napajanjem pametnog telefona dok je unaprijeđeno cjelokupno korisničko iskustvo.

Ti su čimbenici zauzvrat doveli do potražnje za pametnim telefonima koji se mogu puniti brže kako bi se osiguralo nesmetano korištenje barem cijeli dan. Kao rezultat toga brendovi pametnih telefona prepoznali su važnost mogućnosti brzog punjenja i počeli su ih ugrađivati u svoje portfelje.

Kineski brendovi koriste brzo punjenje kao prodajno sredstvo za privlačenje potrošača. Na primjer, realme i Xiaomi nude pametne telefone sa snagom punjenja većom od 200 W. Nadalje, Xiaomi i OPPO nedavno su predstavili pametne telefone s impresivnom mogućnošću brzog punjenja od 300 W. Ovi brendovi nastoje pružiti iznimno velike brzine punjenja omogućujući korisnicima da napune svoje telefone u roku od nekoliko minuta.

 Brzo punjenje baterija pametnih telefona kroz vrijeme.jpg Izvor: Counterpoint

Robne marke pametnih telefona usredotočuju se na to da tehnologiju brzog punjenja učine pristupačnom te ugrađuju brzo punjenje u svoje modele nižih cijena kao faktor razlikovanja. Iako je brzo punjenje već postalo standardna značajka u cjenovnom segmentu >200 USD, marke pametnih telefona sada se usredotočuju na pružanje punjenja veće snage u ovom segmentu kako bi se postigle najveće brzine punjenja.

Pametni telefoni koji mogu isporučiti više od 30 W mogu u potpunosti napuniti potpuno ispražnjen telefon za približno sat vremena. Punjenje pametnog telefona unutar sat vremena može biti uvjerljiva prodajna točka za marke pametnih telefona.

Kineski brendovi pametnih telefona predvode ovaj trend uvođenjem punjenja veće snage u različitim cjenovnim kategorijama, posebno na kineskom tržištu gdje je prosječna snaga 50 W. S druge strane, robne marke Apple i Samsung više su se usredotočile na davanje prioriteta sigurnosti baterije i općoj učinkovitosti u odnosu na forsiranje punjača veće snage.

Prije nekoliko godina bilo je uobičajeno da se pametni telefoni pune satima. Ali sada je postala norma da se ponovno punjenje izvrši za sat vremena ili manje, pri čemu najbrži postižu potpuno punjenje za nekoliko minuta.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI