NAGAĐANJA: Koliko su realne Muskove špekulacije? | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

NAGAĐANJA: Koliko su realne Muskove špekulacije?

Autor Krunoslav Ćosić

Priča se da bi aplikacija Twitter mogla biti uklonjena iz Appleovih i Googleovih trgovina

 Twitter.jpg Izvor: Shutterstock

Vlasnik Twittera Elon Musk naznačio je da bi, iako nevoljko, ipak krenuo u posao proizvodnje pametnih telefona ako bi njegova tvrtka za društvene mreže bila uklonjena iz Appleovih i Googleovih trgovina aplikacijama.

Informacije su se pojavile nakon špekulacija o planovima kompanija za tu uslugu, a različiti komentatori, uključujući CNBC, nagađali su da Apple i Google razmišljaju o odbacivanju Twittera zbog mogućih kršenja pravila vezanih uz distribuciju sadržaja ili bilo kakve buduće promjene u opcijama pretplate, prenosi Mobile World Live.

U posljednjem nizu provokativnih poruka objavljenih na Twitteru otkako je prošlog mjeseca preuzeo tvrtku za 44 milijarde dolara biznismen je istaknuo da će pribjeći proizvodnji vlastitog mobilnog telefona ako se aplikacija ukloni iz službenih trgovina za Apple i Android uređaje.

 Twitter zgrada.jpg Izvor: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Odgovarajući na pitanje postavljeno putem platforme rekao je “nadam se da do toga neće doći, ali da, ako nema drugog izbora, napravit ću alternativni telefon”. Komentar je izazvao predvidljivu buru na platformi, izazvavši komentare oduševljenih obožavatelja i kritičara, a prenijele su ga brojne globalne novinske kuće.

Sjećamo se kako su velike tvrtke, koje su nekada pokušavale progurati alternativne operativne sustave, imale problema u prošlosti. To posebno uključuje Microsoft sa svojim sada nepostojećim Windows Phoneom te brendom Nokia kao i BlackBerry OS koji se koristio u uređajima pod istim brendom prije nego što je napustio poslovanje s uređajima.

Glavni problem je bio nedostatak aplikacija u trgovini, predugo čekanje dok bi se aplikacija pojavila te su korisnici kroz kratko vrijeme migrirali u Android i iOS sustave čime se stvorio duopol koji traje gotovo cijelo desetljeće, iako se Windows Phone platforma održavala još neko vrijeme.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI