TWITTER: Broj zaposlenih i broj korisnika s plavom kvačicom | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

TWITTER: Broj zaposlenih i broj korisnika s plavom kvačicom

Autor Krunoslav Ćosić

Suprotno najavi, u Twitteru bi moglo doći do otpuštanja manjeg broja sadašnjih djelatnika

 Twitter.jpg Izvor: Shutterstock

Dok Elon Musk jača kontrolu nad Twitterom otkako je njegovo ekstravagantno preuzimanje vrijedno 44 milijarde dolara konačno završilo krajem listopada 2022. povećana pozornost pridaje se njegovim planovima za budućnost stranice društvenih medija. No, iza kulisa, zaposlenici Twittera također brinu za svoje poslove.

U početku se mislilo da Musk, novi izvršni direktor Twittera, planira otpustiti 75 posto osoblja tvrtke. Washington Post sada izvještava da je udio radnika planiranih za otkaz sada 25 posto (barem u prvom krugu otpuštanja). S više od 7500 zaposlenika na kraju 2021. to bi bilo jednako gubitku najmanje 1875 radnih mjesta.

 Twitter broj zaposlenih.jpg
Broj zaposlenih u Twitteru kroz godine
Izvor: Statista (SEC)

Međutim, Twitter je funkcionirao i sa znatno manje zaposlenika do prije nekoliko godina, prije nego što je broj zaposlenih počeo rasti oko 2018., s velikim skokom u 2021. Smanjenje od 25 posto, ako se pokaže točnim, smanjilo bi razine osoblja na oko 5600 – to je otprilike broj s kojim je tvrtka poslovala 2020., a očito je to brojka koju Musk smatra prikladnom i za budućnost.

Plava kvačica

Elon je zagrijao atmosferu u javnosti najavom da bi se za postavljanje plave kvačice pored imena profila trebala plaćati pretplata. Njegova najveća inicijativa do sada je plan da korisnicima naplaćuje 8 dolara mjesečno za famoznu plavu kvačicu odnosno verifikaciju.

Uveden 2009. kako bi se riješio rastući problem lažnih računa na platformi Twitterov sustav provjere izvorno je testiran za javne službenike, agencije, umjetnike, sportaše i druge poznate pojedince koji su izloženi riziku od lažnog predstavljanja, ali je na kraju uveden za tvrtke i robne marke također.

 Twitter plava kvacica check.jpg Izvor: Statista (Twitter)

Plava kvačica brzo je postala traženi pečat, iako je postupak verifikacije ostao netransparentan i stalni izvor kontroverzi. U svibnju 2021. tvrtka je ponovno pokrenula svoj program verifikacije postavljajući nove, navodno transparentnije smjernice o tome tko ispunjava uvjete, a tko ne.

To ipak nije bilo dovoljno za Muska, koji je "trenutni sustav gospodara i seljaka" za provjeru nazvao "sranjem" u nizu svojih tweetova. "Moć narodu! Plavo za 8 dolara mjesečno” napisao je, sugerirajući da će željeni plavi check sada biti dostupan svima koji žele platiti mjesečnu naknadu.

De facto, pretplata bi dolazila s nizom drugih pogodnosti, dodao je Musk uključujući prioritet u odgovorima, spominjanjima i pretraživanju, što bi moglo iz temelja promijeniti način na koji Twitter funkcionira.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI