UZ TVRTKU ZEISS: Nova generacija čipseta za obradu slika | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

UZ TVRTKU ZEISS: Nova generacija čipseta za obradu slika

Autor Krunoslav Ćosić

Profesionalno iskustvo snimanja bit će dostupno za sve korisnike, bilo da su početnici ili profesionalci

 Vivo Testing Lab (1).jpg Izvor: CARL ZEISS AG

Vivo je predstavio strategiju daljnjeg razvoja fotografskih i videografskih mogućnosti pametnih telefona. Fokus će biti na tri ključne mogućnosti bilježenja foto i videozapisa, uz dva strateška pravca zajedničke i vlastite inovacije.

Odgovor je to tvrtke na sve izazovnije okruženje tvrtki koje se nadmeću u razvoju fotografskih mogućnosti pametnih telefona. Vivo je predstavio fotografsku i videografsku matricu, a cilj je postaviti novi standard za fotografiju i podizanje kvalitete snimaka na profesionalnu razinu, bilo da je riječ o samim uređajima ili o hardverskim i softverskim rješenjima koja intuitivno omogućavaju postprodukciju snimaka.

Ključni tehnološki moduli za slikanje

Optički senzorski sustav, sustav strojnog obnavljanja boja i sustav ubrzane računalne obrade podataka pametnim telefonima, poput profesionalne opreme, omogućuju učinkovito snimanje i preciznu obradu informacija o boji, tonu i kvaliteti slike, od samog „upijanja“ svjetlosti kroz senzor kamere do obrade u realnom vremenu, s ciljem postizanja izvrsnih snimaka.

 Vivo Testing Lab (2).jpg Izvor: CARL ZEISS AG

Uz podršku tehnologije VCS Bionic Spectrum, koja osigurava bolju kontrolu šuma slike i prikaz boja, senzor nove generacije opremljen VCS tehnologijom poboljšava omjer signala i šuma za 20% kao i ispravno bilježenje boja za 15%, u usporedbi s prethodnom generacijom IMX866 senzora.

Hyper-Sense Portrait System i Vast-Sky Night System fokusiraju se na sljedeća dva fotografska scenarija, portret i noćnu scenu, kako bi se postigla precizna semantička ekstrakcija i optimizacija podataka. Pojačava se upečatljivost scene i podiže mogućnost postprodukcije kod pametnih telefona, na razinu koju omogućavaju profesionalni fotografski sustavi.

Vast-Sky Night System se temelji na algoritmu umjetne inteligencije koji je vlastiti razvoj tvrtke Vivo te poboljšanom senzoru leće i omogućava optimizaciju fotoosjetljivosti za 100%, s ISO vrijednošću do 102400. Korisnicima to omogućava snimanje dugih ekspozicija zvjezdanog noćnog neba, za što je dosad bio potreban stativ ili gimbal stabilizator, a od sada će biti dovoljno držati telefon mirno u ruci.

 Vivo Testing Lab (4).jpg Izvor: CARL ZEISS AG

Hyper-Sense Portrait System se koristi za portretnu fotografiju, razumije informacije o portretu, optimizira detalje portreta na mikronskoj razini i stvara jedinstvenu portretnu atmosferu zahvaljujući algoritmu koji je također vlastiti razvoj tvrtke Vivo.

Čipset za obradu slike

Nova generacija fotografskog čipseta usvaja AI-ISP arhitekturu donoseći nisku latenciju i visoku učinkovitost tradicionalnog ISP-a (Image Signal Processor, procesor signala slike) u arhitekturu računalstva za obradu podataka stvarnom vremenu, s pomoću umjetne inteligencije.

10-bitni MAC sklop prilagođen je za učinkovito izvođenje 10-bitnih operacija smanjujući latenciju inferencije (vremena potrebnog AI sustavu da donese zaključak) do 96% u usporedbi s tradicionalnim NPU i poboljšavajući energetsku učinkovitost do 200%.

Fokus je na tri ključne mogućnosti bilježenja foto i videozapisa. Nadogradnja memorijske jedinice na čipu omogućava brzinu protoka podataka od 1,3 trilijuna bitova u sekundi, što uvelike poboljšava računalnu snagu sustava.

 Vivo Testing Lab (3).jpg Izvor: CARL ZEISS AG

Nadogradnja AI računalne jedinice omogućava jedinstvenu energetsku učinkovitost. Uz to, vršni omjer energetske učinkovitosti DLA pedale (Deep Learning Accelerator, ubrzivač dubinskog učenja) doseže 16,3 trilijuna operacija po vatu, postavljajući novu prekretnicu računalne snage u industriji.

Treća, jedinica za obradu slike, nadograđena je kako bi poboljšala učinak algoritama kao što su AI-NR smanjenje šuma, HDR fuzija tonova i MEMC interpolacija okvira, omogućujući korisnicima bolje iskustvo snimanja fotografija.

Vivo je predstavio i svoj nadolazeći, veći CMOS senzor, koji će se premijerno naći u uređajima sljedeće generacije, a donosi 77% veću osjetljivost na svjetlo od GNV senzora. S tvrtkom Zeiss će Vivo nastaviti razvoj standarda kvalitete mobilne fotografije i istraživati i daljnje mogućnosti minijaturizacije i usavršavanja modula kamere.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI