REMOTE RAD: Savjeti za one koji rade na daljinu | Smartlife HR

Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete ubaciti do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste potrošili pet minuta vašeg potpuno beznačajnog vremena, na potpuno besmislenu radnju slanja ovog teksta. Budite sigurni da se on najverovatnije neće nikad pojaviti u medijima jer niti imamo vremena niti imamo želju da se bavimo. vašim glupostima.

Ostalo

Upišite pojam u tražilicu i pritisnite ENTER

REMOTE RAD: Savjeti za one koji rade na daljinu

Autor Krunoslav Ćosić

Donosimo nekoliko korisnih savjeta kako biste se zaštitili od potencijalnih opasnosti

 24-Inverse-Secure-Wi-Fi.jpg Izvor: Samsung

Rad na daljinu je unaprijedio mnoge procese, promijenio je način na koji mnoge kompanije i pojedinci danas posluju, ali je sa sobom donio i nove izazove i opasnosti. Između 2019. i 2021. broj ljudi koji rade na daljinu se utrostručio.

Pritom, neki korisnici rade iz udobnosti vlastitog doma dok se drugi odlučuju za neka druga poticajna okruženja. Prema nedavnoj anketi BDG Studios/OnePoll na više od 1000 ispitanika generacije u SAD-u gotovo 10% ispitanika izjavilo je kako su im kafić ili restoran omiljeno mjesto za rad izvan ureda.

istovremeno, porast tog trenda skreće pozornost na rastuća pitanja kibernetičke sigurnosti. Određena istraživanja ukazuju kako čak 61% ispitanika čuva svoje radne datoteke na osobnim uređajima dok je 63% ispitanika istaknulo da se prijavljuje na prvu dostupnu javnu Wi-Fi mrežu. Pritom, prijava na nezaštićenu mrežu s nezaštićenim uređajem može dovesti korisničke podatke u ozbiljnu opasnost.

 23-Inverse-Secure-Wi-Fi.jpg Izvor: Samsung

Prenosimo proaktivne savjete tvrtke Samsung za zaštitu podataka tijekom remote rada, kroz nekoliko jednostavnih koraka koje možete poduzeti kako biste zaštitili sebe i svoje podatke. Na taj ćete način zaštititi osobne podatke, što će dobro doći svima koji prakticiraju rad izvan ureda.

Samsung je pripremio tri ključne smjernice za zaštitu, prvenstveno u smislu postavljanja i korištenja virtualne privatne mreže i VPN-a, korištenje Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS) protokola te korištenje mobilne žarišne točke koja pruža dodatni sloj sigurnosti zahvaljujući enkripciji razine Wi-Fi Protected Access 3 (WPA-3).

 29-Inverse-Secure-Wi-Fi.jpg Izvor: Samsung

1. Postavite virtualnu privatnu mrežu ili VPN za mrežu svoje tvrtke. Nakon postavljanja osigurajte da svi koji pristupaju mreži tvrtke prvo prolaze kroz postavljeni VPN

2. Provjerite koristi li tvrtka Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS) za svoje web mjesto i povezane aplikacije. Na ovaj način podaci za prijavu i drugi osobni podaci ostaju skriveni od phishing i MITM napada

3. Koristite mobilne pristupne točke umjesto nezaštićene javne Wi-Fi mreže. Mobilne žarišne točke pružaju dodatni sloj sigurnosti zahvaljujući enkripciji razine Wi-Fi Protected Access 3 (WPA-3). Pritom, ova značajka (unaprijed instalirana na Samsung Galaxy pametnim telefonima) čini pregledavanje interneta sigurnijim, čak i na javnim mrežama, osigurava enkripciju najmanje 250 MB vašeg web prometa mjesečno i blokira aplikacije za praćenje.

 26-Inverse-Secure-Wi-Fi.jpg Izvor: Samsung

 32-Inverse-Secure-Wi-Fi.jpg Izvor: Samsung

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI