„Nedavni prekid rada Facebooka i srodnih usluga pokazao je koliko velik i neposredan utjecaj na pojedince i tvrtke danas može biti višesatna nedostupnost web aplikacija“
Podatkovni centri mnogim su tvrtkama bitan dio poslovanja - netko drugi se za njih brine što se tiče sigurnosti, bilo od hackerskih i drugih vrsta napada pa i u slučaju prirodnih nepogoda poput poplava, potresa i požara.
Cloudflare jača mrežu svojih podatkovnih centara za 25%, a kompanija sada ubrzava i štiti internet u 250 gradova iz 100 zemalja. Tijekom posljednje dvije godine kompanija je udvostručila svoj ukupni mrežni kapacitet na 100 Tb/s, što joj je omogućilo da izdrži čak i najveće DDoS napade te svojim korisnicima pruži brže i pouzdanije usluge bilo gdje u svijetu.
Primjer koliko su u poslovanju bitni podatkovni centri najbolje pokazuje „nedavni prekid rada Facebooka i srodnih usluga pokazao je koliko velik i neposredan utjecaj na pojedince i tvrtke danas može biti višesatna nedostupnost web aplikacija“, rekao je je Nebojša Stankić, regionalni menadžer za Jugoistočnu Europu u kompaniji Zebra Systems.
Proširenjem mreže Cloudflare dodatno poboljšava sigurnost, brzinu i pouzdanost isporuke internetskih sadržaja, uključujući i zaštitu od masivnih DDoS napada. Tri nove lokacije u Europi uključuju podatkovne centre u Corku u Irskoj, Palermu u Italiji i Ekaterinburgu u Rusiji.
Cloudflare sada ima podatkovne centre u 47 gradova u 30 europskih zemalja. U Sjevernoj Americi Cloudflare ima podatkovne centre na 49 lokacija, a u Aziji u 84 grada. Informacije često prevaljuju velike udaljenosti ili putuju kroz razne mreže na svom putu prema korisničkom podatkovnom centru.
Što su Cloudflare centri s podacima bliži korisnicima traženi sadržaji brže stižu do njihovih web lokacija, aplikacija i korporativnih mreža. Cloudflare gotovo 10 godina gradi infrastrukturu brzih i sigurnih „internetskih autocesta“, približavajući sadržaj korisnicima diljem svijeta.
U Hrvatskoj i regiji kompanija Zebra Systems zadužena je za isporuku Cloudflare usluga fokusiranih na sigurnosti aplikacija i mrežne infrastrukture (uključujući, primjerice, Cloudflare DDoS i VAF), povećanje performansi i pouzdanosti internetskih aplikacija (Cloudflare CDN i DNS), sigurni pristup internetu (Cloudflare for Teams, Cloudflare Access, Zero Trust) ili platforme za programere (Cloudflare Workers).