Dylan ne želi da ga publika neovlašteno snima tijekom koncerata
Posjetitelji koncerata Boba Dylana, 81-jednogodišnjeg američkog pjevača i prvog glazbenika koji je dobio Nobelovu nagradu za književnost, a čije je pravo ime Robert Allen Zimmerman, u Velikoj Britaniji neće moći ući u koncertne dvorane i snimati sa svojim pametnim telefonima.
Legendarni glazbenik želi gledati u publiku, a ne u stražnju stranu pametnih telefona odnosno u ekrane dok obožavatelji snimaju selfie. Osvjetljenje ekrana i LED bljeskalice smetaju izvođačima i u izvođenju njihovog performansa na pozornici, nisu to samo hirovi pjevača ili zabrana snimanja.
Postoje izvođači koji ne žele da se snimke njihovih nastupa pojavljuju na YouTubeu. Drugi izvođači mole publiku da telefone i kamere ne koriste sve do posljednjeg bisa kada ih čak i otvoreno pozivaju na snimanje. Jednostavno, izvođači žele imati emocionalni kontakt sa svojom publikom.
Bob Dylan nije jedini niti prvi glazbenik koji telefone smatra nepoželjnima na koncertima. U „Team No-Phone“ su Guns N’ Roses, Madonna, Kate Bush, Alicia Keys te mnogi drugi. Dave Chappelle, američki stand-up komičar i glumac nedavno je rekao publici "Svima vam je potreban odmor od tog sranja".
Svi posjetitelji britanskih koncerata Boba Dylana će svoje telefone morati staviti u Yondr futrolu. Telefoni svih posjetitelja bit će blokirani na ulazu u koncertne dvorane posebnom futrolom koja na neki način razdvaja telefone od umjetnika, edukatora i organizacije događaja.
Nakon što se telefon stavi u Yondr futrolu futrola se zaključava, a pri izlasku iz dvorane osoblje će futrolu otključati i tako omogućiti ponovno korištenje telefona. Dakle, telefon je cijelo vrijeme uz njegovog vlasnika, ne oduzima mu se (kao što smo doživjeli na posljednjoj premijeri filma James Bond u Zagrebu). Sistem otključavanja Yondr torbice za mobitel je sličan onome u trgovinama kada se nakon kupnje garderobe i raznih uređaja s njih skida zaštita od krađe.