OBJAVE I STORY

POBOLJŠALI SU SUSTAV: Lakše otkrivanje neželjene pošte i komentara

Autor Krunoslav Ćosić

Instagram olakšava uklanjanje neželjenih sljedbenika i lakše otkrivanje problematičnog sadržaja

Izvor: Shutterstock

Kako bi spriječili spam odnosno neželjenu poštu, ali i druga kršenja pravila o sadržaju koji se objavljuje na Instagramu Meta uvodi paket novih alata. Uz njih će korisnici imati veću kontrolu što se tiče neželjenog sadržaja i botova će vidjeti na svojim feedovima.

Korisnici će znati i je li nešto što su objavili u skladu sa smjernicama zajednice, kako ne bi druge korisnike Instagrama bespotrebno smetali i došli u situaciju blokade profila. Novosti bi što se tiče otkrivanja neželjene pošte i komentara Instagram mogao omogućiti korisnicima već u sljedećim tjednima.

Neželjena će se pošta lakše otkriti i u oznakama, kod prikazivanja Storyja, a sustavi za moderiranje označit će lažne sljedbenike i sadržaj koji sadrži neželjenu poštu. Korisnici će imati mogućnost grupnog brisanja tih stavki kako bi si uštedjeli vrijeme.

Izvor: Instagram

Sve što se otkrije da je sumnjivo, bila to neželjena pošta, spam ili bot, filtrirat će se u zasebnu pristiglu poštu. Kao kod Gmaila i drugih e-mail klijenata možete s vremena na vrijeme pregledati što je završilo u tom pretincu te ukoliko nešto nije neželjena pošta možete odobriti objavu.

Ne napravite li to i ne reagirate li na poruke i sadržaj za koji se sumnja da je neželjena pošta ili bot automatski će se takvi računi obrisati nakon 30 dana. Instagram bi mogao objave profila, koji su označeni kao neželjena pošta, ne prikazivati na računima kreatora sadržaja, osim ako ne budu odobrene. Dakle, svaki će vlasnik računa na Instagramu trebati, ukoliko to želi, pregledati, skupno obrisati ili odobriti zahtjeve za oznake koje je označio Metin sustav.

Izvor: Ilija Baošić

Za sada je jedino sadržaj na Storyjima u fazi eksperimenta, što se tiče otkrivanja spama te skrivanja iz objava, ako sustav procijeni da je riječ o sadržaju koji ne udovoljava pravilniku.

Vratimo li se dvije godine unatrag sjetit ćemo se kako je Instagram u 2021. godini već predstavio skrivene riječi“ koje skrivaju poruke u kojima se nalaze sumnjive ključne riječi. Poznato je kako se već neko vrijeme Instagram bori s botovima koji napadaju platformu i šire seksualno eksplicitan sadržaj. Nedavno se Instagram suočio s nadzorom jer su navodno cenzurirali propalestinski sadržaj, nakon što je počeo rat u Gazi.